Fruit Bowl Jelly Beans
by Jelly Belly
Labels
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, modified food starch, contains 2% or less of the following: peach puree concentrate, blueberry puree, raspberry puree, banana puree, plum juice concentrate, pear juice concentrate, apple juice concentrate, lemon puree, tangerine juice concentrate, watermelon juice concentrate, grapefruit juice concentrate, cherry juice concentrate, lime juice concentrate, pomegranate juice concentrate, coconut, citric acid, sodium lactate, ascorbic acid, sodium citrate, malic acid, fumaric acid, lactic acid, natural and artificial flavors, color added, red 40 lake, red 40, yellow 5 & 6 lake, yellow 5 & 6, blue 1 & 2 lake, blue 1, turmeric (color), tapioca dextrin, beeswax, carnauba wax, confectioner's glaze.
Additives
Related Products in Snacks
Asda Fruit Drops
Asda
Free From Nacho cheese flavour tortilla chips
Asda
Madagascan Dark Chocolate
Extra Special, Asda Extra Special
Peruvian Dark Chocolate
Asda
Custard Creams
Asda
Milk Chocolate
Asda
6 all- butter croissants
Chocolate and orange cereal bars
Asda
Ugandan Dark Chocolate
Asda
Lemon cheesecake
Asda
Chicken & bacon bakes
Asda
Waffles chocolate & hazelnut flavour
Asda