Barcode: 0850028051689
Fruit Burst Minis
by Jonny Pops
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
usda organic
no peanuts
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.8 g |
| of which sugars | 15.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Strawberry/Orange: Organic White Grape Juice, Organic Fruit and Vegetable Juice for Color, Natural Flavors, Organic Stabilizer (Organic Guar Gum, Organic Gum Acacia), Organic Orange Juice Concentrate, Malic Acid, Citric Acid, Organic Strawberry Juice Concentrate., Blue Raspberry/Grape: Organic White Grape Juice, Natural Flavors, Organic Spirulina Extract for Color, Organic Stabilizer (Organic Guar Gum, Organic Gum Acacia), Malic Acid, Organic Fruit and Vegetable Juice for Color, Citric Acid, Organic Lime Juice Concentrate.
Additives
e296
e330
e412
e414
Related Products in Desserts
Bâtonnets glacés fusée framboise orange citron, x8 - 480g
U
C NOVA 4
Sucettes glacés à l'eau - x18 846g
U, U Mat & Lou
C NOVA 4
Bâtonnets glacés fusée framboise orange citron, x8 - 480g
U
C NOVA 4
Bâtonnets torsadés glace à l'eau aromatisée, x5 400g
U, U Mat & Lou
C NOVA 4
Assortiment glaces cool mix - x10 - 580g
U, U Mat & Lou
C NOVA 4
Dessert glacé Croquant praliné 450g
U, U Saveurs
E NOVA 4
Assortiment glaces cool mix - x10 - 580g
U, U Mat & Lou
C NOVA 4
Bâtonnets folie de cookie x4 300g
Super U, U
E NOVA 4
Bâtonnets glacés envie menthe - X4 290g
U
E NOVA 4
Sucettes glacés à l'eau - x18 846g
U, U Mat & Lou
C NOVA 4
Bâtonnets glacés envie menthe - X4 290g
U
E NOVA 4
Bâtonnets torsadés glace à l'eau aromatisée, x5 400g
MARQUE "U". SUPER U, U, U Mat & Lou
C NOVA 4