Barcode: 5711070708561
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
rozijnen, tarwebloem, glucosestroop, suiker, plantaardige olie, appelstukjes met appelsmaak (glucosestroop, appelpuree, appelstukjes, appelconcentraat, karamelkleur, natuurlijk appelaroma, zuurteregelaar (citroenzuur), inuline, dextrose, volle melkpoeder), magere melkpoeder, zout, kaneel
Additives
e330
Related Products in Snacks
Sunflower Kernels, Pepitas, Almonds Nut & Seed
Imperial Nuts, Star Snacks Co. Inc.
D NOVA 3
Select mixed nuts with pecans
Star Snacks Co. Inc.
D NOVA 3
Fancy Roasted Cashews, Halves & Pieces, Lightly Salted
Platinum
D NOVA 3
Star snacks, honey roasted peanuts
Star, Star Snacks
E NOVA 4
Cashews pieces & halves
Imperial Nuts
D NOVA 3
Nut & chocolate mix
Travel Snacks
D NOVA 4
Imperial nuts, cranberry blends
Imperial Nuts, Star Snacks Co Llc.
D NOVA 3
Mixed Nuts With Macadamias
Platinum
D NOVA 3
Salted mixed nuts with pistachios
Imperial Nuts
D NOVA 3
Mixed Nuts With Pistachios
Imperial Nuts, Star Snacks Co. Inc.
D NOVA 3
Roasted & salted mixed nuts, roasted & salted
Star, Star Snacks Co. Inc.
D NOVA 3
Mixed Nuts
Imperial Nuts
D NOVA 3