Barcode: 4061459931136
Fruit & Chai - Apfel
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
rainforest alliance
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
18 % Äpfel, Hibiskus, Hagebutten, Kurkuma, Ingwer, Aroma, 4 % Zimt, Säuerungsmittel: Citronensäure, Süßkraut, 3 % Orangenschalen, 3 % Gewürznelken, Zichorienwurzeln geröstet, Pfeffer, Kardamom.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
mangaļ
mangaļ
B
Fresca
Fresca, Coca-Cola
C NOVA 4
Orange Soda
Crush
E NOVA 4
5 Frucht Premium Direktsaft
rio d’oro, Aldi, Aldi Nord
D NOVA 1 Eco-Score E
Caf-Lib
Caffè latte Macchiato
Emmi
NOVA 3
Orange Mango Ananas Saft
REWE Beste Wahl
C NOVA 1 Eco-Score D
Protein Smoothie
Rokeby
C NOVA 4 Eco-Score C
Monster Energy Zero Ultra
Monster
NOVA 4
caffe latte
Emmi
B NOVA 1
Epeautre Bio
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 3 Eco-Score C
100% - Pur jus - pommeSans sucres ajoutés** Comme tous les jus de fruits. Contient les sucres naturellement présents dans les fruits.
Auchan
C NOVA 1 Eco-Score C