Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 5.7 g |
| Carbohydrates | 18.1 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Apples (apples and calcium ascorbate [to maintain freshness and color]), colby jack cheese cubes (colby and monterey jack cheese [pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes, annatto color]), cheddar cheese cubes (cheddar cheese [pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes, annatto (vegetable color)], potato starch and powdered cellulose [to prevent caking], natamycin [a natural mold inhibitor]), crackers (wheat flour, palm oil, salt, niacin, reduced iron, thiamin hydrochloride, riboflavin, folic acid), sweetened dried cranberries (cranberries, sugar, citric acid, sunflower oil, elderberry juice concentrate [color]), walnuts.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
ขนมขาไก่
ท็อปส์,Tops
เค้กโรล กลิ่นวานิลลา
Arigato,อาริกาโตะ
BAR Mixed nuts
Granovibes
คุณย่าพูล หมี่กรอบ สูตรโบราณ
Yapool,คุณย่าพูล
เค้กโรลกลิ่นกาแฟ ตราเบเกอรี่อาริกาโตะ
Arigato,อาริกาโตะ
ชีสเค้กโอริโอ้
7/11
ทองม้วน
สุชีรา,suthera
คุกกี้ สูตรบีทรูทผสมแครนเบอร์รี่
กราไนไวบ์ส,Granovibes
แครกเกอร์หน้าทุเรียนทอด มายช้อยส์
My Choice,มายช้อยส์
Dark Choc Bar
GRANOVBES BAR,กราโนล่าบาร์
Oat Cookies
Granovibes,กราไนไวบ์ส
คุ้กกี้อัลมอนด์
มายช้อยส์