Barcode: 0071720007785
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 88.2 g |
| of which sugars | 64.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, palm oil, citric acid, condensed skim milk, whey, malic acid, artificial and natural flavors, soy lecithin, artificial colors (including fd&c red 40, yellow 5, blue 1).
Allergens
milk
Additives
e102
e129
e133
e296
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
Christ Stollen
Oebel
E NOVA 4
Marmor Rührkuchen
Dan Cake
E NOVA 4
MUFFINS CHOCOLATE
Dan Cake
E NOVA 4
Christstollen
Dan Cake,Oebel
E NOVA 4
Marzipanstollen
Dan Cake
E NOVA 4
Muffins Marmor
Dan Cake
E NOVA 4
Muffins Straciatella 300 g
Dan Cake
E NOVA 4
Marzipanstollen
Dan Cake
E NOVA 4
Buttermandelstollen
Dan Cake,Oebel
E NOVA 4
Mini Cakes, Schoko
Dan Cake
E NOVA 4
Edel-Marzipan Stollen
Oebel,Dan Cake
E NOVA 4
Sitronkake med glasur
BAXT AS
E NOVA 4