Barcode: 0851844005061
Fruit Chewing Gum
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 76.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Xylitol, gum base, vegetable glycerin, natural fruit flavors, gum arabic, sunflower lecithin, citric acid, carnauba wax.
Additives
e322
e322i
e330
e414
e422
e903
e967
Related Products in Snacks
Taralli Pugliesi Al Peperoncino
Conad
D
Cracker salati
Conad
E NOVA 3
Savoiardi
Conad
D NOVA 4
Plumcake con yogurt magro e cioccolato
Conad
E NOVA 4
cioccolato fondente
Conad
E NOVA 4
Plumcake con Yogurt Magro
Conad
D NOVA 4
Gli Amaretti
Conad
E NOVA 4
Panettone Ricetta Classica
Conad
E NOVA 4
Pandoro Di Verona
Conad
E NOVA 4
pop corn
conad
C NOVA 3
Finissimo cioccolato al latte
Conad
E
Fondente
Conad
E NOVA 4