Barcode: 0022000017680
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 8.8 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: citric acid, tapioca dextrin, gelatin, natural and artificial flavors, apple juice from concentrate, modified corn starch, ascorbic acid (vitamin c), colors (red 40, yellow 6, blue 2, blue 1).
Additives
e110
e129
e132
e133
e1400
e330
e428
Related Products in Snacks
Crackers craquelins
Gourmet
NOVA 4
85% Cocoa Dark Chocolate
The Belgian
D NOVA 4
Milk Chocolate
The Belgian
E NOVA 4
Plantain Chips
Rainforest
D NOVA 3
Milk Chocolate Choco Chips
Biscolata
E NOVA 4
Sour Rainbow Rolls
Sweet Shoppe
E NOVA 4
Fogliette
Asolo Dolce
E NOVA 4
Chocolate Vanilla Flavour Cookies
Biskwi
E NOVA 4
bretzel bâtonnets
Snack It!
E NOVA 3
Milk Chocolate Stix
Biscolata
E NOVA 4
Milk Chocolate Hazelnut Crunch
The Belgian
E NOVA 4
Bite Size Wafers
Biskwi
E NOVA 4