Barcode: 0022000019141
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 8.8 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: citric acid, tapioca dextrin, gelatin, apple juice from concentrate, natural and artificial flavors, modified corn starch, ascorbic acid (vitamin c), coloring (includes blue 1).
Additives
e133
e1400
e330
e428
Related Products in Snacks
Ch'ti bar
Le Chti'Bar
E NOVA 4
les chuques du nord
SARL chuques du nord
E NOVA 4
Les babeluttes du nord
Chuques Du Nord
E NOVA 4
Cigarettes russes
E NOVA 4
Gaufres fourrées au rhum
Monluc
E NOVA 4
Nougat a la violette
Nougat Des Flandres
E NOVA 4
Confiserie du beffrois
Chuques Du Nord
E NOVA 4
Nic-Nac
Maison Chuques du Nord
E NOVA 4
Chocolat blanc coeur nougatine
E NOVA 4
Assortiment des Flandres
E NOVA 4
Sucette
E NOVA 4
Les Chuques du Nord
PA Les Conquérants
E NOVA 4