Barcode: 0022000280077
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 413.8 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 8.6 g |
| Carbohydrates | 82.8 g |
| of which sugars | 55.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: citric acid, tapioca dextrin, gelatin, apple juice from concentrate, modified corn starch, natural and artificial flavors, colors (red 40, blue 1).
Additives
e129
e133
e1400
e330
e428
Related Products in Snacks
Cheese and onion crisps
Snackrite
D NOVA 4
Triple chocolate cookies
Belmont
E NOVA 4
Popcorn Sweet Penut Butter Flavoured
The Foodie Market
D
Pickled onion flavour veggie puffs
The Foodie Market
C NOVA 4
White Cholocate Cookies
Aldi
E NOVA 4
9 mini ham and cheese jambons
Aldi,Tasty (ALDI)
E NOVA 4
Salt and vinegar flavour potato snacks
Snackrite
D NOVA 4
Sweet and salty popcorn
C NOVA 4
Veggie Leo the Lion Chewy Fruit Gums
E NOVA 4
Chocolate Chunk Cookies
Belmont
E NOVA 4
Orange flavour jelly
Aldi
D NOVA 4
Veggie Wendy The Worm Fizzy Fruit Gums
Wilko, Aldi
E NOVA 4