Barcode: 0040000276692
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 414.0 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 8.6 g |
| Carbohydrates | 82.8 g |
| of which sugars | 55.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: apple juice from concentrate, citric acid, tapioca dextrin, natural and artificial flavors, gelatin, modified corn starch, ascorbic acid (vitamin c), colors (red 40, yellow 6, yellow 5).
Additives
e102
e110
e129
e1400
e330
e428
Related Products in Snacks
Épinard-basilic - biscuits à l'épeautre
Blévita,Migros
C NOVA 3
Mélange pour cake au chocolat
Migros,M Classic
NOVA 4
Choco Sablé à l'épeautre
Migros
E
Corn Strips
M Classic
D NOVA 3
12 pralines coco ice-land
Migros,Midor
E NOVA 4
Tortilla Chips BBQ
M Classic
C NOVA 4
Sablé à l'épeautre au citron
Migros bio
E NOVA 3
Blevita mini
Blévita
D NOVA 4
Cracker nature
M Classic
D NOVA 3
Microwave Popcorn
Migros Classic
D NOVA 3
Polar pretzels
Migros
E NOVA 3
snack complet aux pois chiches
Blévita
D NOVA 3