Barcode: 0071720008737
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 72.5 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, partially hydrogenated soybean oil, condensed skim milk, whey, malic acid, artificial and natural flavors, soy lecithin, artificial colors (including fd&c yellow 5, red 40, blue 1).
Additives
e102
e129
e133
e296
e322
e322i
Related Products
Gustafskorv
Gustafs, Gustafskorv, Mattssons charkuteri
E NOVA 4
Damsugare/ gâteau à la pâte d’amande
Delibake
E NOVA 4
Taco Bell, Iced Regular Coffee
Taco Bell
B
Sheetz, Banana Colada Smoothie Puree, For Smoothiez, Medium
Sheetz
E
Golden Corral, Romaine Lettuce
Golden Corral
A
Havreflarn
Delibake
E NOVA 4
Pastry with almond paste
Delifika
E NOVA 4
Delibake, Cookies, Oatmeal Delight
Delibake Svenska Ab
E NOVA 4
Gustafskorv
Gustafs
E NOVA 4
Yard House, GS Blood Orange Olive Oil Vinaigrette, 2 Fl Oz
Yard House
E