Barcode: 5707312002740
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 415.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 94.0 g |
| of which sugars | 77.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, vegetable oil (coconut), maltodextrin (corn), humectant sorbitol, acid citric acid, malic acid), emulsifier (sunflower lecithin), flavourings, glazing agent (carnauba wax), radish concentrate, colour (beta-carotene).
Additives
e160a
e160ai
e296
e322
e322i
e330
e420
e903
Related Products in Snacks
Moelleux Tout Chocolat x10 300 g
Le Ster
E NOVA 4
36 Petits Cakes Rocher aux Pépites de Chocolat
Le Ster
D NOVA 4
Taka - Plateau Découverte
Sodebo,taka
D NOVA 4
Moelleux Pépites de Chocolat
Le ster
E NOVA 4
Moelleux aux pommes
Le Ster
D NOVA 4
Madeleine
Le Ster
D NOVA 4
Moelleux tout chocolat
Le Ster
E NOVA 4
Cake Rocher à la Framboise
Le Ster
D NOVA 4
6 moelleux tout chocolat
Le Ster
E NOVA 4
Moelleux aux pommes
Le Ster
D NOVA 4
Cake rocher framboise
Le Ster Le Pâtissier
D NOVA 4
12 Cakes Rocher Pépites de Chocolat
Le Ster
D NOVA 4