Barcode: 0071720006061
Fruit chews assorted fruit rolls
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 120.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, partially hydrogenated soybean oil, condensed skim milk, whey, malic acid, artificial and natural flavors, soy lecithin, artificial colors (including fd&c yellow 5, red 40, blue 1).
Additives
e102
e129
e133
e296
e322
e322i
Related Products in Snacks
Hershey Assorted Flavored Snack Size Candy, Party Pack 33.08 oz
Hershey
E NOVA 4 Eco-Score C
Pistachio Crunch Dubai Style Milk Chocolate Bar
Maud Boeup
E NOVA 4
Cappuccino
Picard
E NOVA 4
KitKat
Nestle
E NOVA 4 Eco-Score D
Biscuits meringués aux noisettes et chocolat au lait
Picard
E NOVA 4 Eco-Score C
ไก่จ้อพริกสด ตราห้าดาว
ห้าดาว,five star,cp,ซีพี
D NOVA 4
Tartinables Craquelins
Christie
E NOVA 4
Doritos Nacho Cheese Tortilla Chips
Doritos
D NOVA 4 Eco-Score B
Protein Cookies & Cream
Carman's
D NOVA 4
mini muffins Blueberry Muffin
prime bites mini
D NOVA 4
Greenwise Organic Bananas
Publix, Publix Super Markets Inc.
C NOVA 3 Eco-Score B
4 Chewy Granola Slices
Sainsbury's
E NOVA 4