Barcode: 0010700519528
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.3 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 86.2 g |
| of which sugars | 65.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar; corn syrup; palm oil; contains 2% or less of: malic acid; gelatin; natural and artificial flavor; glyceryl monostearate; artificial color (red 40; yellow 5; blue 1; yellow 6); sulfur dioxide, to maintain freshness; cornstarch; soy lecithin.
Additives
e102
e110
e129
e133
e220
e296
e322
e322i
e428
e471
Related Products in Snacks
Abbracci
Barilla, Mulino Bianco
E NOVA 4
Spicchi di sole
Mulino Bianco, barilla
D NOVA 4
SALTO
JB
NOVA 4
twangers blue razz
bobbys foods
E NOVA 4
Croissants/pains au chocolat
E NOVA 3
Gocciole cioccolato
Pavesi
D NOVA 4
batticuori
Barilla, Mulino Bianco
E NOVA 4
cornetto classico
algida
E NOVA 4
Abbracci
Barilla, Mulino Bianco
E NOVA 4
Caricamento…
Algida
E NOVA 4
Ritornelli
Barilla, Mulino Bianco
E NOVA 4
batticuori
Barilla, Mulino Bianco
D NOVA 4