Barcode: 0022000017178
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 409.0 kcal |
| Fat | 7.7 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 83.5 g |
| of which sugars | 56.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: citric acid, tapioca dextrin, gelatin, fruit juice from concentrate (apple, cherry, lemon, orange, strawberry), modified corn starch, natural and artificial flavors, ascorbic acid (vitamin c), colors (red 40, blue 1).
Additives
e129
e133
e1400
e330
e428
Recipes with Similar Ingredients
Happy Holiday Recipe
4 ingredients
Easy Punch
2 ingredients
A Favorite Recipe
7 ingredients
Recipe For Love
5 ingredients
Recipe For Happiness
4 ingredients
Friendship Casserole
6 ingredients
Recipe For Love
5 ingredients
A Warm Home
7 ingredients
Cheer Wine Ice Cream
7 ingredients
Lasting Friendship
8 ingredients
Related Products in Snacks
Dairy Milk
Cadbury
E NOVA 4
Mini donuts glaçage au cacao
Delhaize
E NOVA 4 Eco-Score B
Mochi: Chocolate Flavor
Royal Family
E NOVA 4
Mignon Waffeln
M-Bidget, M-Budget
E NOVA 4 Eco-Score A
Kinder DUO
Kinder,Ferrero
E NOVA 4 Eco-Score D
Cigarettes beurre
Delhaize
E NOVA 4 Eco-Score C
Mandel Kracher
fin CARRE, Lidl, Solent
E NOVA 3 Eco-Score D
Biscoff
Milka,Mondeléz
E NOVA 4
Dairy Milk crunchie bits
Cadbury
E NOVA 4
Movie Night Butter Flavour Popcorn
Smartfood
D NOVA 4 Eco-Score B
Cioccolato al latte
LU,Mikado,Mondelez
E NOVA 4 Eco-Score E
Mochi Vanilla Creme
Royal Family
D NOVA 4