Barcode: 02211105
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 88.5 g |
| of which sugars | 67.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Made of: sugar, corn syrup, palm oil; less than 2% of: citric acid, pectin, sodium citrate, apple juice from concentrate, natural and artificial flavors, mono - and diglycerides, confectioner's glaze, colors (yellow 6, red 40, yellow 5, blue 1), carnauba wax.
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e331
e440
e471
e903
Related Products in Snacks
Meringues au Vin Cuit
Domino
E NOVA 3
Hollander's stroopwafels CARAMEL
E NOVA 4
Meringues de Gruyères
Domino
E NOVA 3
Meringues
Domino
E NOVA 3
Zuckerkomprimate
Tedi
E NOVA 4
Lemon Shortbread
Nespresso
E
7630486404066
NOVA 4
Appenzeller Bärli-Biber
Bischof Berger
NOVA 4
La Meringue de Gruyeres
Domino
E NOVA 3
Tortilla chips
Coop Naturaplan, Naturaplan
C NOVA 3
Bireweggli
Zweifel,Appenzeller
D NOVA 4
Meringue de GRUYÈRES
Domino
E NOVA 3