Barcode: 0079126714009
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.1 g |
| of which sugars | 67.9 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apple puree concentrate, pear puree concentrate, raspberry puree concentrate, lemon juice concentrate.
Related Products in Snacks
Plantain Chips: Green Plantain
Olu Olu Gourmet
D NOVA 3
Gressins au sésame
Vitavigor
D NOVA 3
Blackcurrant Fruit Swirls
Oh My Goodness
E NOVA 4
Buttermilk Rusks
Ouma
E NOVA 4
Dark Chocolate Ginger Cubes
Park is
E NOVA 4
Regal Royal chocolates
Regal
E NOVA 4
Jelly Tots
Jelly Tots
D NOVA 4
Beacon Marshmallows
E NOVA 4
Butterfly Popcorn
Imbo
Dairy milk fruit & nut
NOVA 4
Laduma Lunch Bar Camury
Cadbury,Mondelez
E NOVA 4
Wholemeal digestive biscuits choc
Bakers
E NOVA 4