Barcode: 0071720006306
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 72.7 g |
| of which sugars | 51.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, palm oil, condensed skim milk, whey, malic acid, artificial and natural flavors, soy lecithin, artificial colors (including fd&c yellow 5, red 40, blue 1).
Allergens
milk
Additives
e102
e129
e133
e296
e322
e322i
Related Products in Snacks
Chamallows Mini-blok Speckies
Haribo
E NOVA 4
1KG X 1 Sac Supermix Haribo
Haribo
E NOVA 4
Haribo Chamallows Cocoballs 1KG
Haribo
E NOVA 4
chocolates
Bel'Chic
E NOVA 4
Violette
E NOVA 4
Gomme oursons acidule
E NOVA 4
congo
Congo
E NOVA 4
Chamallows Barbecue
Haribo
E NOVA 4
haribo chamallows
Haribo
E NOVA 4
Chamallows
Haribo
CHAMALLOWS
Haribo
E NOVA 4
Attraps
Kathy
E NOVA 4