Barcode: 0022000017710
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Made of: corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: citric acid, tapioca dextrin, gelatin, apple juice from concentrate, natural and artificial flavors, modified corn starch, sodium citrate, ascorbic acid (vitamin c), colors (red 40, blue 1, yellow 5, yellow 6).
Additives
e102
e110
e129
e133
e1400
e330
e331
e428
Related Products in Snacks
Ciasteczka zbożowe o smaku maślanym
CooKiss,Sante A.Kowalski
D NOVA 4
Protein 33%
GO ON Nutrition
NOVA 4
Biszkopty Aksamitki
Eurosnack
D NOVA 4
Czekolada biała napój o smaku białej czekolady
Mokate
E NOVA 4
Fit ciasteczka zbożowe
Sante
C NOVA 4
Wafle kukurydziane smak fromage
Pop'n Chrup
C NOVA 4
Keto Bar
Go On
NOVA 4
Paleczki
Miami
B NOVA 1
ENERGY
Sante A.Kowalski sp.j
NOVA 4
FIT cereal cookies without added sugar, with blueberry
Sante
C NOVA 4
Oat cookies classic
Sante
D NOVA 4
Cereal biscuits with cranberry
Sante
C NOVA 4