Barcode: 0022000014443
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 8.8 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, hydrogenated palm kernel oil; less than 2% of: apple juice from concentrate, citric acid, tapioca dextrin, gelatin, natural and artificial flavors, modified corn starch, ascorbic acid (vitamin c), colors (red 40, blue 1, yellow 6)
Additives
e110
e129
e133
e1400
e330
e428
Related Products in Snacks
Tangy bbq
Woolworths
D NOVA 4
OREO original
Oreo
E NOVA 4
Mini oreos
Oreo
E NOVA 4
Oreo
Oreo
E NOVA 4
Oreos Chocolate
Oreo
E NOVA 4
Oreo
Oreo
E NOVA 4
Oreo
Oreo
E NOVA 4
banana bread
Woolworths
D NOVA 4
Oreo
oreo
E NOVA 4
Chocolate
belVita Breakfast
D NOVA 4
Dark Choc Mudcake
Oreo
E
Salted Pretzel Twists
Woolworths
E NOVA 3