Barcode: 0024000244233
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.7 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.1 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PEACHES, HYDRATED CHIA SEEDS (WATER, CHIA SEEDS), SUGAR, NATURAL FLAVORS, CARMINE, CITRIC ACID, ASCORBIC ACID (TO PROTECT COLOR).
Additives
e330
Related Products in Undefined
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4