Barcode: 0057961030324
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 34.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sunrype 100% fruit pieces (apple & mango & mangosteen puree concentrates, apple & pear & lemon juice concentrates, natural flavor, citrus pectin, apple fiber), brown rice syrup, gluten-free rolled oats, gluten-free oat flour, sunflower seeds, chia seeds, flax seeds, brown rice flour, unsweetened dried coconut (unsulfited), molasses, sunflower oil, sea salt.
Additives
e440
Related Products in Snacks
Schoko Cookies
Alnavit
E NOVA 4
Schokolierte Gebrannte Hanfsamen
Chiron
E
Dominosteine bouchées de pain d’epices sans gluten
Alnavit
E NOVA 4
IBONS Kaubonbons mit frischem Ingwer
Arno Knof GmbH
E NOVA 4
Gaufrettes café
E NOVA 4
Goufrais Kakao - Konfekt
Goufras
E NOVA 4
Goufrais
E NOVA 4
Ingwer Bonbons Classic, Ingwer
Ibons
E NOVA 3
Bio Kakao Hanf Cookies glutenfrei
Alnavit
E NOVA 3
Hollywood Splitter
MÜFAGRO
E NOVA 3
Bio gluten-free Mandelhörnchen
Alnavit
NOVA 4
Kringelgebäck mit Vanillegeschmack
H & B
D NOVA 4