Barcode: 0780562880479
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Banana, honey melon, pineapple, star fruit, apple, non-hydrogenated canola oil, dextrin. apple pits may be present.
Additives
e1400
Related Products in Snacks
Diamond bakery, hawaiian shortbread coconut
Diamond, Diamond Bakery Co. Ltd.
E NOVA 4
Hawaiian shortbread
E NOVA 4
Diamond bakery, premium shortbread hawaiian cookies, original
Diamond, Diamond Bakery Co. Ltd.
E NOVA 4
Furikake Soda Crackers
Diamond Bakery
D NOVA 4
Hawaiian shortbread
E NOVA 4
Diamond bakery, handmade premium shortbread hawaiian cookies, lilikoi
Diamond, Diamond Bakery Co. Ltd.
E NOVA 4
Spanish Smoked Paprika Olives, Spanish Smoked Paprika
Mezzetta
E NOVA 3
Hawaiian Shortbread, Kona Coffee
Diamond, Diamond Bakery Co. Ltd.
E NOVA 4
Diamond bakery, premium handmade shortbread hawaiian cookies, guava
Diamond, Diamond Bakery Co. Ltd.
E NOVA 4
Hawaiian Shortbread Kona Coffee with Chocolate Chips
Diamond Bakery
E NOVA 4
Chocolate Chip Hawaiian Shortbread
Diamond Bakery
E NOVA 4
Pimiento Stuffed Queen Olives
Star
NOVA 4