Barcode: 3560070929290
FRUIT &Cie POMME
by Carrefour
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
low or no sugar
low sugar
no preservatives
reduced sugar
green dot
made in france
no colorings
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france, italy, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de pommes 95,4%, sucre, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Geraspte kokos
E NOVA 3
Soto Ajam
Toko Lien
NOVA 4
Peanut Butter
Calvé
B NOVA 4
Infusion fruits rouges
Lipton, Éléphant
B NOVA 4
Boemboe rendang
Indonesia Baru
E NOVA 4
Lipton Thé Vert Classique 50+5 Sachets
Lipton, Unilever
B NOVA 4
Yellow Label Tea
Lipton
B NOVA 1
Planta Classic
Planta, Unilever
C NOVA 4
Maille Cornichons Extra-Fins Offre Saisonnière Bocal 380g
Maille
C NOVA 4
Planta Margarine
Planta
E NOVA 4
Semoor djawa
Toko Lien
NOVA 4
Boemboe nasi goreng
Indonesia Baru
E NOVA 4