Barcode: 0876941004113
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 12.9 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Diced peaches, diced pears, water, grapes, pineapple segments, artificially colored halved cherries (fd&c red no. 3), sugar, citrc acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sweet tea brew over ice single serve cup
E NOVA 1
Orange juice from concentrate
Clear Value, Topco Associates Inc.
E NOVA 1
Pepper & lemon seasoning blend, pepper & lemon
A NOVA 4
Food club, essential choice, oat cereal, cinnamon
Food Club, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Fruit punch flavored juice drink, fruit punch
Full Circle
D NOVA 4
Food club, essential choice, oat cereal
Food Club, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Enriched long grain rice
B NOVA 1
Wild cherry flavored juice drink, wild cherry
Full Circle
D NOVA 4
Everything bagels, everything
C NOVA 4
Strawberry kiwi flavored juice drink, strawberry kiwi
Full Circle
D NOVA 4
Diced tomatoes
A NOVA 3
Raisin bran cereal, raisin bran
Food Club
NOVA 3