Barcode: 4088700168349
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3.2 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
reconstituted fruit juices [apple (30%), orange (15%), pineapple (4%), passionfruit (1%)], water, acidity regulators (330, 300), natural flavours, sweeteners (952, 950, 955), preservatives [202, 223 (sulphites)], thickener (466), colours (150a, 100, 160a), confang sudum
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e100
e150a
e160a
e202
e223
e300
e330
e466
e950
e952
e955
Related Products
Gulab Jamun
Royal
E NOVA 3
Yellow Chana
DMart Premia
B NOVA 3
Nutri Delite 2 in 1s
Nutri Delite
D NOVA 4
Almond Kernels
DMart Swaad
B NOVA 1
Black Pepper (Pepper Corn)
DMart Premia
NOVA 1
Rai Small
DMart Premia
NOVA 1
Tea masala
DMart
NOVA 1
Home chef Pasta Macaroni Elbow
Kulith
Dried Dates
Dmart Premia Superior Quality
NOVA 1