Barcode: 0041268124992
Fruit Cocktail Juice
by Hannaford
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.1 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
DICED PEACHES, DICED PEARS, WATER, GRAPES, PEACH PULP AND JUICE, PINEAPPLE SECTORS, PEAR JUICE CONCENTRATE, HALVED CHERRIES, ARTIFICIALLY COLORED RED WITH CARMINE, ASCORBIC ACID (VITAMIN C) TO PROTECT COLOR, CITRIC ACID
Additives
e330
Related Products in Undefined
Creamy Ranch Dressing
Kroger
E NOVA 4
Guancamole Flavored Dip
Fred Meyer
E NOVA 4
Whole Fish Crunchy Fish Fillets
Kroger
C NOVA 4
Red Raspberry Preserves
Kroger
NOVA 4
Baobab Coconut
Simple Truth
E NOVA 4
Cocktail Sauce For Seafood
Kroger
C NOVA 4
Ranch Dip & Dressing
Fredmeyer
E NOVA 4
Mixed Berry Granola
Simple Truth
C NOVA 4
Zesty Italian
Kroger
C NOVA 4
Spinach & Mushroom Alfredo Pizza
Simple Truth Organic
B NOVA 3
French Onion Dip With Bacon
Fredmeyer
E NOVA 4
French Onion Dip
Fred Meyer
E NOVA 4