Barcode: 6281026306206
Fruit Cocktail Nectar
by Al Rabie
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
qatar, saudi arabia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Juice Concentrates (Grape, Orange, Pineapple, Passion Fruit, Guava, Apricot, Mango, Banana, Lime), Sugar, Natural Stabilizer (Pectin), Antioxidant (Ascorbic Acid), Natural Flavourings (Fruit Mix, Sweet), Natural Colour (Apocaratenal).
Additives
e300
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Dekospray Gold
Puda, Vitafit
C NOVA 1
Pineapple juice. Saft Ananas Saft
Solevita
NOVA 1
Yogurt da bere
Milbona
E NOVA 4
Mineralwasser
Saskia
B
Lemon Iced Tea Flavored Drink Mix, Lemon Iced Tea
NOVA 4
Saguaro saveur citron sans sucre
saguaro
B NOVA 4
Eau aromatisée à la fraise
Saguaro
C NOVA 4
Lemonade From Concentrate, Lemonade
E NOVA 4
Tropique - Jus pressé
Solevita
C NOVA 1
Apple Juice Cocktail From Concentrate, Apple
E NOVA 4
Heidelbeere & Cranberry & Johannisbeere
Solevita
D NOVA 1
Löslicher Kaffee Mild
Deutsche Extrakt Kaffee, Lidl, Penny, Solevita
NOVA 1