Barcode: 0647854720502
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 173.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit (blueberry puree, banana puree), white grape juice concentrate, pear juice concentrate, apple juice concentrate, natural flavors, locust bean gum, fruit and vegetable juice for color, malic acid, guar gum.
Additives
e296
e410
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
pennette integrali n°70 lenticchie rosse e riso integrale
Rummo
NOVA 4
DUNN'S RIVER EVERYDAY SEASONING 100g e
NOVA 4 Eco-Score E
Dark Chocolate & Berry Granola
TESCO finest
C NOVA 4 Eco-Score C
Berner Rösti
M-Classic, Migros
C NOVA 3
Sunflower seeds
Tesco
A NOVA 1 Eco-Score C
ALDI Frozen Raspberries
Four Seasons Aldi
A NOVA 1 Eco-Score C
Natural Dairy Free Coconut Yoghurt
COYO
C NOVA 4
Ravioli Käse
Hilcona
C NOVA 4
Mandeln gerieben
August Töpfer & Co., Belbake, Belbake Lidl
B NOVA 1 Eco-Score D
Oosterse bami
Albert Heijn
D NOVA 4
ALDI Frozen Blueberries
Four Seasons Aldi
A NOVA 1 Eco-Score C
Muesli Croccante al Cioccolato al Latte
Tre Mulini
D NOVA 4 Eco-Score A