Barcode: 5410302259078
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 93.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.9 g |
| of which sugars | 19.8 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruits 75 % (groseille, fraise, mûre sauvage, cassis, framboise, myrtille sauvage, baie de sureau), sucres 15 %.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Epic Everything Snack Bites
Dave's Killer Bread
D NOVA 4 Eco-Score E
Fruit Loops
Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score D
Premium Tonkotsu Ramen
Nissin
NOVA 4
Brown Rice Wholegrain Rice
SunRice
B NOVA 4 Eco-Score D
Rotini Made From Chickpeas
Banza
NOVA 4
Creamy Peanut Butter
Kroger
C NOVA 4 Eco-Score D
Our Famous "Brown Bread" 2 Wheat Mini Baguettes
The Cheesecake Factory
C NOVA 4
Natural Chunky Peanut Butter
Smucker's
C NOVA 3 Eco-Score D
BROWN RICE CAKES
CRISPY minis
D NOVA 4 Eco-Score B
Potato Crisps Lightly Salted
Pringles
D NOVA 4 Eco-Score B
sugar free strawberry preserves
kroger
A NOVA 4 Eco-Score C
Organic Four Cheese Ravioli
365 Whole Foods Market
B NOVA 4 Eco-Score D