Barcode: 0688267178061
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 8.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.3 g |
| of which sugars | 26.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Buttermilk (partially skimmed milk, salt, bacterial culture), unbleached wheat flour, sugar, dried figs (dried figs, dextrose, olives (olives, water, salt, olive oil, vinegar), flax seeds, pumpkin seeds, millet, rolled oats, baking soda, sea salt.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Rosemary organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic nutrition bar
Simplified Foods
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic Snack Bar
Simplified Foods
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic nutrition bar
E NOVA 3
Organic Snack Bar
Simplified Foods
E NOVA 3