Barcode: 0688267178054
Fruit crackers crisps
by Ahold
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Buttermilk (partially skimmed milk, salt, bacterial culture), unbleached wheat flour, sugar, dried cranberries (cranberries, sugar, sunflower oil), pumpkin seeds, flax seeds, millet, rolled oats, baking soda, sea salt.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Kids Oatmeal Littles Blueberry
Dr. Praeger's Sensible Foods
C NOVA 4
Milk Chocolate Calendar
M&S Food
E NOVA 4
Banana taffy
E NOVA 4
Biscottea, traditional teatime shortbread cookies
Biscottea
E NOVA 3
Taco Stars
dr. Praeger’s
C NOVA 4
Taffy
E NOVA 4
Strawberry banana taffy
E NOVA 4
Carnival Fun Cake Fries
Trader Joe's
D NOVA 4
Bubble gum taffy
E NOVA 4
Watermelon Freeze Dried Candies
Trader Joe's
E NOVA 4
Gigantic Milk Chocolate Buttons
Marks & Spencer
E NOVA 4
Dr. Praeger's, Veggie Littles
Dr. Praeger's Sensible Foods
A NOVA 3