Barcode: 5010102240384
Fruit Creations: Orange & Mango
by robinsons
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Fruit Juices from Concentrate (Orange 8%, Mango 4%), Orange Fruit From Concentrate (8%), Acids (Citric Acid, Malic Acid), Acidity Regulator (Sodium Citrate), Natural Flavouring, Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose), Preservațives (Potassium Sorbate, Sodium Metabisulphite), Stabiliser (Cellulose Gum), Natural Colours (Arlhacyanins, Carotenes).
Additives
e160a
e202
e223
e296
e330
e331
e466
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Douceur caramel creme coco
La Vie Claire
D NOVA 4
Vegetal burger petits legumes
La Vie Claire
C NOVA 4
Amandes grillées au tamari
La Vie Claire
C NOVA 3
Vegetal Burger
La Vie Claire
C NOVA 4
Végétal Burger à l'emmental, tomme de brebis et poivron
La Vie Claire
C NOVA 4
Végétal Burger
La Vie Claire
C NOVA 4
Vegetal burger noisettes
La Vie Claire
B NOVA 4
Boulettes De Tomates & Basilic
La Vie Claire
A NOVA 4
Coco brassé framboise
La Vie Claire
C NOVA 4
Coco 98% brassé nature
La Vie Claire
C NOVA 4
2 burgers aux épinards
La Vie Claire
C NOVA 4
Houmous de Pois Chiches Poivrons Rouges
La Vie Claire
A NOVA 3