Barcode: 5050974000556
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 66.6 g |
| of which sugars | 19.4 g |
| Fiber | 11.2 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
RYE Flour, Sugar, Wholegrain WHEAT Flour (13%), Currants (13%), Seeds (8%) (Pumpkin Seeds, Sunflower Seeds), Wholegrain OAT Flakes (5%), Honey
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Italian cookout
C NOVA 4
Supreme twist bread, supreme
C NOVA 4
Vienna
Rotella's Italian Bakery
C NOVA 4
Hoagies
C NOVA 4
premium hamburger buns
C NOVA 4
Soft white sandwich, white
C NOVA 4
Rotella's italian bakery inc steakhouse thick sliced twist
C NOVA 4
Heat'n serve hard rolls
C NOVA 4
Italian home style hearth rolls
C NOVA 4
Rotella's italian bakery inc honey
Rotella’s Italian Bakery
C NOVA 4
Rotella's Italian Bakery Inc Pane di Casa Home
C NOVA 4
Krispy krust vienna bread
C NOVA 4