Barcode: 4000177020319
Fruit Crush Tropical
by capri - Sun
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de fruits à base de concentré 60% ( pomme 27% , raisin 26%, fruit de la passion 3%, ananas 1%, mangue 1%, acérola, citron), eau de source,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pâte à Pizza
Villa Gusto
D NOVA 4
Veggie Tajine
Freshona
A NOVA 4
Italienisches Tomatenmark 3-fach konzentriert
Villa gusto
C NOVA 3
Flageolets Verts
Aldi, Ernte Krone
A NOVA 3
Grüne Oliven gefüllt mit Mandeln
Meandros
E NOVA 3
Erdbeeren
Berry Sol
A
Knusper Kartoffeltaschen
Harvest Basket
C NOVA 4
Ratatouille Bio
BIO SONNE
A NOVA 3
Pan bauletto grano duro
Certossa
C NOVA 4
Carrot and coriander soup
Lidl
C NOVA 4
Pinda's
B NOVA 3
Pindakaas
Lidl
B NOVA 4