Barcode: 3265479328018
Fruit d'Or
by Fruit d'Or
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 2
Labels
omega 3
high in omega 3
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 900.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 9.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Huile de tournesol (60%), huile de colza (40%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegane Bio-Streichcreme - Senf-Agave
Aldi, Innfood, Mein Veggie Tag
D NOVA 3
Ciabatta Natur
Cucina Nobile
C NOVA 4
Kokos geraspelt
Aldi, Back Family
D NOVA 1
Vegane Bio-Streichcreme - Paprika-Chili
Aldi, InnFood, Mein Veggie Tag, Tofu Life
D NOVA 3
Nussmix
D NOVA 4
Mini-Brotchips - Knoblauch
Aldi, Sun Snacks
D NOVA 4
Erdnüsse im Teigmantel
Aldi,Farmer
D NOVA 4
Schoko Balls
Knusperone
C NOVA 3
Pecankerne
Farmer
B NOVA 1
Knusprige Bio-Haferpops
Aldi,Gut Bio,Brüggen
C NOVA 3
Gemüse-Mix mit Blumenkohl“Reis“
All Seasons
A NOVA 1
Himbeeren tiefgefroren
All Seasons
A NOVA 1