Barcode: 3251140001113
Fruit de nos régions
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
fabrique en correze
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 204.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 50.1 g |
| of which sugars | 47.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Abricots du Roussillon 65 %, sucre, gélifiant: pectines, acidifiant: acide citrique, antioxydant: acide ascorbique.
Additives
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% organic coconut water
B NOVA 1
C2O grapefruit fizz sparkling coconut water
B NOVA 4
Heart Of Palm Angel Hair
Natural Heaven
NOVA 1
Veggie Pasta Noodles, Heart Of Palm, Spaghetti
Natural Heaven
A NOVA 1
Chocolate Smoothie Kit
Peas Of Mind Llc
A NOVA 3
C2 o cherry bang sparkling coconut water
B NOVA 4
C2 o pure coconut water coconut water hydration pack
B NOVA 1
Farmhouse culture, kraut
Farmhouse Culture
B NOVA 1
Farmhouse culture, kraut, classic caraway
Farmhouse Culture
C NOVA 1
Penang har mee, mi goreng instant noodles
E NOVA 4
Coconut Water With Matcha
C2O
B NOVA 1
100% organic coconut water with pineapple
B NOVA 1