Barcode: 0810222022342
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 275.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.5 g |
| of which sugars | 57.5 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Apple rings, mango (sugar, fd&c yellow #5 and #6), pears, kiwi (sugar, citric acid, color added fd&c yellow #5 and blue#1), california angelino plums.
Additives
e102
e133
e330
Related Products in Snacks
Unsalted Roasted Cashews, Unsalted
D NOVA 1
Pretzel sticks
E NOVA 3
Oven roasted sea salt almonds, oven roasted sea salt
C NOVA 3
Cranberry Almond Cashew Trail Mix, Cranberry Almond Cashew
C NOVA 3
Mountain trial mix
E NOVA 4
Berry & nut mix
D NOVA 3
Mini pretzles
E NOVA 3
Pretzel rods
E NOVA 3
Salt & Pepper Roasted Pistachios, Salt & Pepper Roasted
D NOVA 4
Tex Mex Peanuts, Chili Sticks, Almonds, Cajun Sesame Sticks, Salsa Corn Sticks, Pumpkin Seeds Trail Mix
D NOVA 4
Sweet potato tortilla chips
C NOVA 3
Lightly salted roasted almonds, lightly salted
C NOVA 3