Barcode: 0072680019382
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 381.0 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.8 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, nutmeats (walnuts, almonds, macadamias, cashews) modified corn starch, fruit [fruit juice from concentrate (strawberry, peach, blueberry), candied orange peel, pineapple], pectin (pectin, disodium diphosphate, sodium polyphosphate, dextrose, dicalcium phosphate), natural flavors, sodium citrate, citric acid, malic acid, soy lecithin.
Additives
e296
e322
e322i
e330
e331
e341
e341ii
e440
e450
e450i
e452
e452i
Related Products in Snacks
Chocolat supérieur Noir truffé
Casino
E NOVA 4
Lapin au chocolat au lait décoré
Beaumesnil
E NOVA 4
Casino Petit Beurre Bio
Casino
E NOVA 4
Cigarettes Gourmandes
Casino
E NOVA 4
Pain d'épices en tranches
Casino
D NOVA 4
La génoise pur beurre cerise
Casino
E NOVA 4
Choux Chevre Poivre 60G Co
Casino
E NOVA 4
EMINI CAKES AUX PEPITES DE CHOCOLAT
Casino, Casino Bio
E NOVA 4
P'tits biscuits fourrage au lait
CASINO BIO
E NOVA 4
Chocolat noir bio 74% dégustation
Casino, Casino Bio
D NOVA 4
Noir dégustation aux écorces d'oranges confites
Casino
E NOVA 4
Chocolat lait dégustation bio
Casino, Casino Bio
E NOVA 4