Barcode: 8414609031334
Fruit Detox
by Glas Nature
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
no additives
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 31.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zumo de manzana a base de concentrado (38%), extractos de fruta (28,5%) (manzana. caqui), purés de fruta y verdura (21,5%) (manzana, pepino, espinacas), zumo de piña (12%).
Related Products in Desserts
Apple Brioche Bread Pudding
Handmade Real Foods
D NOVA 4
Homestyle Chocolate Chip Flavor Premium Ice Cream, Homestyle Chocolate Chip
Belfonte
D NOVA 4
Fudge-dipped strawberry cheesecake on-a-stick desserts
E NOVA 4
Cookie Dough & Chocolate Chips Mixed In Our Cookie Dough Flavored Premium Ice Cream, Cookie Dough
Belfonte
D NOVA 4
Butter Pecan Butter Roasted Salted Pecans Blended In Our Butter Pecan Premium Ice Cream, Butter Pecan
Belfonte
D NOVA 4
Neapolitan Flavor Vanilla, Chocolate And Strawberry Ice Cream Swirled Together Premium Ice Cream, Neapolitan
Belfonte
D NOVA 4
Gooey butter cake on-a-stick
E NOVA 4
Brownie fudge-dipped on-a-stick desserts, brownie
E NOVA 4
Chocolate Peanut Butter Premium Ice Cream, Chocolate Peanut Butter
Belfonte
D NOVA 4
Premium ice cream
D NOVA 4
Premium ice cream
D NOVA 4
Spumoni Flavor Almonds & Fruit Blended In Our Cherry Flavored Ice Cream, Surrounded By Our Pistachio & Chocolate Premium Ice Cream, Spumoni
Belfonte
D NOVA 4