Barcode: 0078742050775
Fruit Discs Hard Candy
by Great Value
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 62.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, citric acid, natural and artificial flavors, yellow 6, red 40, yellow 5, blue 1.
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
Related Products in Snacks
Pringles crisps chile y limon 5.96oz
Pringles
E NOVA 4
Tortillas southwestern ranch
E NOVA 4
Pringles Crisps Bbq 1.41oz
Pringles
E NOVA 4
Cinnamon & sugar flavored potato crisps, cinnamon & sugar
E NOVA 4
Chipotle cheddar potato crisps, chipotle cheddar
E NOVA 4
Pringles, potato crisps, memphis bbq, memphis bbq
Pringles
E NOVA 4
Pecan pie potato crisps, pecan pie
E NOVA 4
Pringles, tortilla crisps, original, original
Pringles
E NOVA 4
Pringles, potato crisps, buffalo ranch, buffalo ranch
Pringles
E NOVA 4
Baked snack sticks, spicy mustard
E NOVA 4
Pringles Crisps Salsa De Chile Habanero 5.96oz
Pringles
E NOVA 4
Corn chips, nacho cheese
E NOVA 4