Barcode: 0025000018022
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Contains pure filtered water, high fructose corn syrup, grape and pear juices from concentrate, less than 1% of: natural flavors, citric acid (provides tartness), vitamin c (ascorbic acid), grape skin extract (for color).
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Celery Sticks
Pacific
A NOVA 1
Celery Sticks
Pacific
B
Broccoli florets
A NOVA 1
Turkish apricots
Klein’s Natural
D NOVA 1
Hearts of romaine
A
White rice
B NOVA 1
Mexican rice
Farmhouse Foods Inc.
D NOVA 4
Brussels sprouts
A NOVA 1
Brussels sprouts
A NOVA 1
Shredded coconut
A NOVA 1
Cauliflower Florets
Pacific
A NOVA 1
Cauliflower florets
A NOVA 1