Barcode: 0889529000865
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.4 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, pineapple juice, citric acid, 0.01% sodium benzoate and potassium sorbato as preservatives, acacia gum, emulsifiers, caramel color, xanthan gum, artificial flavor, fd&c yellow # 5 and fd&c yellow # 6.
Additives
e102
e110
e150c
e330
e414
e415
Related Products in Beverages
Kombucha Verveine-Citron
La Vie Claire
B NOVA 1
Lassi mangue
La vie claire
E NOVA 3
Kombucha Mangue-Passion
La Vie Claire
B NOVA 1
Infusion ayurvédique Vata - La paix intérieure
La Vie Claire
B NOVA 1
Kombucha Rose-Hibiscus
La Vie Claire
C NOVA 1
Kombucha Litchi-Framboise
La Vie Claire
B NOVA 1
Thé blanc myrtille
La Vie Claire
B NOVA 1
Rooïbos
La Vie Claire
B
Kombucha Mangue-Passion
La Vie Claire
B NOVA 1
Kombucha Chaï Noir Epices
La Vie Claire
B NOVA 1
Lait en poudre écrémé
La Vie Claire
NOVA 1
Soupe printaniere
La Vie Claire
C