Barcode: 0070038652397
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, citric acid,natural and artificial flavoring, artificial coloring (may contain blue 1, green 3, red 40, yellow 5, yellow 6), less than 1/10 of 1% of potassium sorbate and sodium benzoate as preservatives.
Additives
e102
e110
e129
e133
e143
e330
Related Products in Beverages
Diet cherry cola
C NOVA 4
Hot cocoa with marshmallows mix
NOVA 4
Iced tea mix
NOVA 4
Diet lemon lime soda
C NOVA 4
Caffeine free diet cola
C NOVA 4
Lemon lime soda
E NOVA 4
Soda, grape
E NOVA 4
Cola
E NOVA 4
Diet cola soda
C NOVA 4
Hot Cocoa Mix
Tops
NOVA 4
Hot Cocoa Mix
Tops
NOVA 4
Milk chocolate hot cocoa mix
NOVA 4