Barcode: 0061966000985
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 61.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, Corn syrup, Water, Citric acid, Artificial flavours, Artificial colours
Additives
e330
Related Products in Snacks
Butterkist Sweet And Salty Popcorn
Butterkist
D NOVA 4 Eco-Score B
Cereal Mix Light Manzana & Avena
Arcor,Cereal Mix
B NOVA 4 Eco-Score C
Sfogliatine mirtillo con kamut senza lievito
Germinal
E NOVA 4
Galettes bretonnes
E NOVA 3 Eco-Score C
Cereal Mix Pasión de Chocolate
Arcor
E NOVA 4 Eco-Score D
Menthoplus 2 Ácidos Cherry
Arcor,Menthoplus
D NOVA 4 Eco-Score B
Cereal Mix Chocolate & Almendras
Arcor,Cereal Mix
D NOVA 4 Eco-Score D
Cereal Mix Yoghurt & Frutilla Balance
Arcor, Cereal Mix
D NOVA 4 Eco-Score C
Cereal Mix
Arcor
E NOVA 4
Crumiri
Inglese
D NOVA 4 Eco-Score C
Cereal Mix Frutilla & Chocolate
Arcor,Cereal Mix
C NOVA 4 Eco-Score C
General mills calorie chocolate peanut butter chewy bars
Fiber One
C NOVA 3