Barcode: 8013455900094
Fruit e Veg
by Le Fruttine
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
low or no fat
no gluten
no added sugar
no fat
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 68.0 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
NGREDIENTI: mela 94%, miscele di erbe aromatiche mediterranee in proporzione variabile 4% (aglio, basilico, paprika, origano), pomodoro, sale 2%, Vitamina C.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Instant Oatmeal Oats & Flax
365 Whole Foods Market
C NOVA 3
Old-Fashioned Rolled Oats
365 Whole Foods Market
A NOVA 1
Cinnamon & spice instant oatmeal, cinnamon & spice
C NOVA 3
Organic maple & brown sugar pecan instant oatmeal
365 Everyday Value
D NOVA 4
Calabrian chile pepper infused extra virgin olive oil, calabrian chile pepper
C NOVA 2
Blueberry flax ancient grains granola, blueberry flax
C NOVA 4
Maple Almond Butter Granola
365 Whole Foods Market
NOVA 4
Organic Instant Oatmeal Original
365 Whole Foods Market
A NOVA 1
Dark chocolate hazelnut granola, dark chocolate hazelnut
C NOVA 4
Organic Steel-Cut Oats
Whole Foods Market,365 Everyday Value
A NOVA 1
Apple Cinnamon Chia Instant Oatmeal
365 Whole Foods Market
C NOVA 4
Organic French Vanilla Granola
365 Whole Foods Market
C NOVA 4