Barcode: 8718907166904
Fruit en noten muesli
by Albert Heijn
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | 8.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
tarwevlok, olie (kokos, zonnebloem), 1% hazelnoot, 1% pecannoot, rijstebloem, zuurteregelaar (citroenzuur [E330]), gerstemout, emulgator (lecithine [E322]), antioxidant (zwaveldioxide (E220 (sulfiet)]).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
e322
e322i
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
betterave
babelicot
A NOVA 1
Velouté courgette au curry
Babelicot
A NOVA 4
Pain de mie artisanal
D NOVA 4
Merci Mamie pain de mie artisanal complet
MERCI MAMIE
C NOVA 4
Les dodus
Les frangins
C NOVA 3
Les Dodus tout choc cacao noisettes
Les Frangins
D NOVA 3
Pain pita traditionnel
Esti
B NOVA 3
Chili sin carne vegan
B NOVA 3
2 Pains Burger Artisanaux
Merci Mamie
D NOVA 4
Pain libanais traditionnel esti
ESTI
A NOVA 3
Houmous lentilles jaunes, cacahouètes et citron vert
L'atelier V*
C NOVA 3
Pur jus de pomme
LAP Fruits
D NOVA 1