Barcode: 7792170042029
Frutas Tropicales
by Gatorade
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
with hfcs
Categories
Available in
argentina, bolivia, paraguay, uruguay
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
AGUA, JARABE DE MAÍZ DE ALTA FRUCTOSA, AZÚCAR, CLORURO DE SODIO, CITRATO DE SODIO, FOSFATO MONOPOTÁSICO, ACIDULANTE (ÁCIDO CÍTRICO (INS 330)), AROMATIZANTE (SABOR A ANANA), COLORANTE (ROJO ALLURA (INS 129)).
Additives
e129
e330
e340
e340i
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Jersey Mike's Subs, Coffee, Small, 12 Oz
Jersey Mike's Subs
B
Red Robin, Classic Strawberry Malt, Kid
Red Robin
E
Church's Chicken, Fuze Sweet Tea, Regular
Church's Chicken
B
Bob Evans, Caramel Or Vanilla Coffee
Bob Evans
Chick-Fil-A, Dr Pepper, Large
Chick-Fil-A
E
Denny's, Unsweet Iced Tea
Denny's
B
White Castle, Crave Cooler Coke, Small
White Castle
B
IHOP, Diet Coke, 16 Fl Oz
IHOP
B
Potbelly Sandwich Shop, Strawberry Banana Smoothie
Potbelly Sandwich Shop
E
Perkins, Coffee
Perkins
B
Perkins, Sawmill Creek Merlot
Perkins
B
Starbucks, Vanilla Sweet Cream Cold Brew, Venti Iced
Starbucks
B