Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.2 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.4 g |
| of which sugars | 26.8 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 4.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
whole grain corn, corn meal, sugar, corn syrup, modified corn starch, canola and/or sunflower oil, dextrose, salt, red 40, yellow 5 & 6, blue 1, gelatin, natural and artificial flavor, trisodium phosphate. vitamins and minerals: tricalcium phosphate, calcium carbonate, vitamin c (sodium ascorbate), iron and zinc (mineral nutrients), a b vitamin (niacinamide), vitamin b6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin b₁ (thiamin mononitrate), vitamin a (palmitate), vitamin b₂ (riboflavin), a b vitamin (folic acid), vitamin b12, vitamin d3.
Additives
Related Products
Caramel milk chocolate squares
Ghirardelli Chocolate, Ghirardelli Chocolate Company
Milk Chocolate
Ghirardelli
Ghirardelli chocolate, squares, spring caramel chocolate trio
Ghirardelli Chocolate, Ghirardelli Chocolate Company
Ghirardelli chocolate, squares dark chocolate duo, dark & sea salt caramel, raspberry
Ghirardelli Chocolate, Ghirardelli Chocolate Company
Milk Chocolate
Ghirardelli Chocolate
Ghirardelli chocolate, squares, spring dark chocolate due
Ghirardelli Chocolate, Ghirardelli Chocolate Company
Ghirardelli chocolate, milk chocolate duo
Ghirardelli Chocolate, Ghirardelli Chocolate Company
Dark chocolate
Ghirardelli chocolate, squares spring milk chocolate duo, almond crunch, milk & caramel
Ghirardelli Chocolate, Ghirardelli Chocolate Company
Dark Chocolate
Ghirardelli Chocolate